სპეციფიკაცია:
- ძაბვის დიაპაზონი: 5.5V - 16V
- მაქსიმალური მიმდინარე რეიტინგი: 30A
- პრაქტიკული უწყვეტი დენი: 14 ა
- მიმდინარე გრძნობის გამომუშავება პროპორციულია ძრავის დენთან
- MOSFET წინააღმდეგობა: 19 mΩ (თითო ფეხი)
- მაქსიმალური PWM სიხშირე: 20 kHz
- თერმული გამორთვა
- დაბალი ძაბვის და ზედმეტი ძაბვის გამორთვა
ნაბიჯი 1: მასალის მომზადება
ამ გაკვეთილისთვის ჩვენ გვჭირდება ეს ელემენტები:
1. VNH2SP30 Monster Motor Module (ერთი არხი)
2. Arduino Uno დაფა და USB
3. პლასტიკური გადაცემათა კოლოფი
4. Li-Ion დატენვის ბატარეა 7.4V 1200mAh
5. 2x მავთული ნიანგის ბოლო კლიპით
ნაბიჯი 2: აპარატურის კავშირი
შეაერთეთ VNH2SP30 Monster Motor Module (ერთი არხი) პინი Arduino Uno პინთან.
5V> 5V
GND> GND
CS> A2
INA> D7
INB> D8
PMW> D5
ნაბიჯი 3: კოდის ნიმუში
ნაბიჯი 4: სერიული მონიტორი
ნაბიჯი 5: შედეგები
ეს არის ამ გაკვეთილის შედეგი:
ნაბიჯი 6: ვიდეო
ეს ვიდეო დემონსტრაცია აჩვენებს, თუ როგორ მუშაობს გადაცემათა კოლოფი ნიმუშის კოდის მიხედვით.
გირჩევთ:
EPA UV ინდექსი არხი / IOT: 4 ნაბიჯი (სურათებით)
როგორ გავაკონტროლოთ ნათურა Arduino UNO და ერთი არხი 5V მყარი რელეის მოდულის გამოყენებით: 3 ნაბიჯი
როგორ გავაკონტროლოთ ნათურა Arduino UNO და ერთი არხი 5V მყარი რელეის მოდულის გამოყენებით: აღწერა: ტრადიციულ მექანიკურ სარელეოსთან შედარებით, მყარი მდგომარეობის სარელეო (SSR) აქვს ბევრი უპირატესობა: მას აქვს უფრო გრძელი სიცოცხლე, გაცილებით მაღალი ჩართვით/ გამორთული სიჩქარით და ხმაურის გარეშე. გარდა ამისა, მას აქვს უკეთესი წინააღმდეგობა ვიბრაციისა და მექანიკური